Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności Dotacje dla mikroprzedsiębiorstw z wybranych obszarów Małopolski

[2014-02-27] Dotacje dla mikroprzedsiębiorstw z wybranych obszarów Małopolski
Enterprise Europe Network przy IPH w Krakowie informuje, iż Zarząd Województwa Małopolskiego zaprasza do składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresie następujących projektów: "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw", oraz "Małych Projektów" w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju", objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Wnioski z zakresu ww. naborów, można składać za pośrednictwem następujących Lokalnych Grup Działania, w zależności od siedziby firmy:

Stowarzyszenia Dolina Karpia, działającego na terenie gmin: Brzeźnica, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów, Spytkowice, Tomce, Zator, w terminie od 17 lutego 2014 - 10 marca 2014,
Stowarzyszenia "Na Śliwkowym Szlaku", działającego na terenie gmin: Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunajcem, Iwkowa, Laskowa, Lipnica Murowana, Łososina Dolna, w terminie od 17 lutego 2014 do 3 marca 2014,
"Korona Sądecka" działającej na terenie gmin: Chełmiec, Grybów, Kamionka Wielka, w terminie: od 24 lutego 2014 roku do 10 marca 2014 roku.
Pomoc w zakresie działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" udzielana jest w formie refundacji maksymalnie 50% poniesionych kosztów kwalifikowalnych operacji. Maksymalna wysokość pomocy udzielonej jednemu beneficjentowi w okresie realizacji Programu nie może przekroczyć:
100 tys. zł - jeśli ekonomiczny plan operacji (biznes plan) przewiduje utworzenie co najmniej 1 i mniej niż 2 miejsc pracy,
200 tys. zł - co najmniej 2 i mniej niż 3 miejsc pracy,
300 tys. zł - co najmniej 3 miejsc pracy,
w przeliczeniu na pełne etaty średnioroczne.

W przypadku, gdy operacja dotyczy wyłącznie działalności związanej z przetwórstwem lub wprowadzaniem do obrotu produktów rolnych lub jadalnych produktów leśnych maksymalna kwota pomocy wynosi 100 tys. zł, jeżeli ekonomiczny plan operacji przewiduje utworzenie co najmniej jednego miejsca pracy.

Beneficjenci mają możliwość korzystania z zaliczek na realizację operacji w wysokości do 50% wnioskowanej kwoty pomocy.

Zakres kosztów kwalifikowalnych, tj. mogących podlegać refundacji, obejmuje m.in. koszty:
budowy, przebudowy lub remontu połączonego z modernizacją niemieszkalnych obiektów budowlanych oraz nadbudowy, przebudowy lub remontu połączonego z modernizacją istniejących budynków mieszkalnych,
zagospodarowania terenu,
zakupu maszyn, urządzeń, narzędzi, wyposażenia i sprzętu,
zakupu sprzętu komputerowego i oprogramowania służącego wsparciu podejmowanej lub wykonywanej działalności gospodarczej;
zakupu środków transportu, z wyłączeniem zakupu samochodów osobowych przeznaczonych do przewozu mniej niż 8 osób (łącznie z kierowcą).

Wnioski należy składać bezpośrednio w siedzibie odpowiedniej Lokalnej Grupy Działania:
Stowarzyszenia Dolina Karpia, Zator, ul. Rynek 2, Tel. 33/841 05 84,
www.dolinakarpia.org,

Stowarzyszenia "Na Śliwkowym Szlaku", Iwkowa, Stadion Iva Iwkowa, Tel. 14/684 45 49,
www.nasliwkowymszlaku.pl,

LGD "Korona Sądecka", 33-395 Chełmiec, ul. Papieska 2, tel. 18 414 56 55, 660 675 601,
www.lgdkoronasadecka.pl.

Wniosek o przyznanie pomocy należy złożyć na obowiązującym formularzu wraz z wymaganymi załącznikami, które dostępne są na stronach internetowych: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi www.minrol.gov.pl, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego www.fundusze.malopolska.pl Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa www.arimr.gov.pl.

Kryteria wyboru operacji są udostępnione na stronach: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego www.fundusze.malopolska.pl Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa www.arimr.gov.pl. oraz wymienionej instytucji.