Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności Walne Zgromadzenie Członków Cechu

[2021-05-24] Walne Zgromadzenie Członków Cechu

W dniu 19 maja 2021 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Członków naszego Cechu. Było to Walne sprawozdawczo -  wyborcze.
Ponieważ nie zebrało się wymagane quorum Walne odbyło się w drugim terminie. Natomiast trzeba przyznać, że ci, którzy przybyli wykazali się wysoką aktywnością.

Istotnym elementem Walnego Zgromadzenia było przyjęte jednogłośnie przez zebranych na sali rzemieślników sprawozdanie Zarządu Cechu,  sprawozdanie finansowege – bilans Cechu za 2020 rok  oraz udzielenie absolutorium Zarządowi.

Zebrani członkowie Cechu podsumowali czteroletni okres pracy ustępującego Zarządu i dokonali wyboru nowych władz.

Starszym Cechu Prezesem Zarządu
wybrano pana Jana Firsta.

Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej
został pan Jan Potoczek.

Przewodniczącym Sądu Cechowego
pan Tomasz Homoncik.

Do Zarządu Cechu zostali wybrani: Andrzej Stawiarski, Wiesław Leśniak, Andrzej Maciuszek,  Andrzej Zięcina,  Andrzej Danek i  Marta Respekta.   Zastępcami członków Zarządu zostali:  Jan Plata i  Jan Trybuch.

Do Komisji Rewizyjnej:  Andrzej Grygiel i  Włodzimierz Szabla.

Na zastępców członków Komisji Rewizyjnej:  Jadwiga Szal i  Jerzy Czernecki.

Sąd Cechowy: Maria Kamińska - Bardowska, Tadeusz Szewczyk,  Tadeusz Kliś i  Robert Złocki.
  Zastępcy członków Sądu Cechowego:  Dawid Furmanek i  Adam Tlałka.

Wybrano również 14 delegatów na Zjazd Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu:  Jan First, Tadeusz Szewczyk, Andrzej Danek, Andrzej Stawiarski, Wiesław Leśniak, Andrzej Maciuszek, Andrzej Zięcina, Jan Potoczek, Tadeusz Kliś, Marta Respekta, Jan Plata, Jan Trybuch, Tomasz Homoncik i Andrzej Grygiel.

Podczas Zgromadzenia wręczono przyznany na wniosek Zarządu Cechu Złoty Medal imienia Jana Kilińskiego - za zasługi dla rzemiosła polskiego pani Marii Kamińskiej - Bradowskiej, która prowadzi zakład fryzjerski w Grybowie, jest członkiem Cechu od 1972 roku.
Dekoracji dokonał Członek Zarzadu ZRP, Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu p. Tadeusz Szewczyk wraz z Starszym Cechu Prezesem Zarządu p. Janem Firstem. Gratulujemy!