Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności Nowy przewodniczący Rady Rynku Pracy

[2016-03-14] Nowy przewodniczący Rady Rynku Pracy

Leszek Langer został nowym przewodniczącym Powiatowej Rady Rynku Pracy dla Miasta Nowego Sącza. Przewodniczący na co dzień pełni funkcję dyrektora Wydziału Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza. Do jego zadań należy między innymi nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy.
- Dziękuję za zaufanie, jakim mnie państwo obdarzacie. Mam nadzieję, że swoją pracą będę pomocny dla państwa, którzy tworzycie Radę Zatrudnienia. Pracujemy przede wszystkim na rzecz mieszkańców Nowego Sącza, dla ich dobra. Swoim zaangażowaniem wspieramy także prezydenta miasta, któremu zależy na sprawnych funkcjonowaniu wszystkich instytucji i podmiotów z obszaru rynku pracy. W okresach pomiędzy posiedzeniami Rady pozostaję do Państwa dyspozycji. Zachęcam do kontaktów, rozmów i konsultacji - zadeklarował nowy przewodniczący.

Rada Rynku Pracy, oprócz zadań doradczych, opiniuje przedłożone przez ministra właściwego do spraw pracy priorytety, wzór podziału środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz plan ich wydatkowania. Ponadto decyduje o przeznaczeniu środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego zgodnie z ustalonymi przez Radę priorytetami wydatkowania tych środków.
Pozwala to partnerom społecznym, w większym stopniu decydować o przeznaczeniu środków na szkolenia dla szczególnie potrzebujących grup pracowników, firm, branż lub regionów.

Rady Rynku Pracy zostały powołane w miejsce dotychczasowych Powiatowych Rad Zatrudnienia. Kadencja obecnej Rady obejmuje lata 2015-2019. Praca w radzie jest społeczna i nieodpłatna. Rzemiosło sądeckie reprezenuje w Radzie Prezes Zarządu Cechu  p. Jan First oraz Dyr. Biura Izby Rzemieślniczej p. Czesław Krupa

Na koniec posiedzenia, przewodniczący Leszek Langer w imieniu Prezydenta Miasta Ryszarda Nowaka złożył członkom Rady Rynku Pracy serdeczne życzenia, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

źródło: strona internetowa Miasta Nowego Sącza