Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności Marka Sądecka sposobem na rozwój lokalnego handlu

[2015-11-27] Marka Sądecka sposobem na rozwój lokalnego handlu

Prezydent Miasta Nowego Sącza wspiera inicjatywę sądeckich kupców, która polegać będzie na przyznawaniu lokalnym producentom Marki Sądeckiej. Zajmie się tym specjalnie do tego powołana kapituła, a warunkiem otrzymania takiego tytułu będzie przede wszystkim bardzo dobra jakość produkowanych wyrobów. Jednocześnie firma musi być zarejestrowanana na terenie Sądecczyzny i płacić lokalne podatki.

Idea przyznawania Marki Sądeckiej ma na celu rozwój i wsparcie lokalnego handlu. Wybrane sądeckie produkty będą miały specjalne etykiety i logo. W najbliższym czasie w blisko 20 sklepach w Nowym Sączu i okolicach mają pojawić się specjalne stoiska z produktami oznaczonymi Marką Sądecką. Po akceptacji kapituły producent będzie miał prawo używać na etykietach, przez okres 12 miesięcy, zastrzeżonego znaku Marki Sądeckiej. Okres ten może zostać również przedłużony.

Podczas pierwszego posiedzenia, kapituła przyznała tytuł Marki Sądeckiej pięciu producentom. Należą do nich: Sądecki Bartnik, Zakład Przetwórstwa Mleczarskiego Dominik, Zakład Masarki Dariusz Kmak, Winnica Chodorowa i Browar Grybów.

- Chcemy by lokalne produkty oznaczone Marką Sądecką były również promowane na przykład podczas zagranicznych delegacji i imprez kulturalnych. Dokładamy wszelkich starań by wspierać przedsiębiorców z Nowego Sącza - podkreśliła Alina Marek, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Raz na kwartał kapituła będzie decydowała o przyznaniu tytułu Marki Sądeckiej kolejnym producentom.

źródło: strona int. miasta Nowego Sącza