Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności Jesienna wyprawa członków Cechu

[2015-08-20] Jesienna wyprawa członków Cechu
Zarząd Cechu zaprasza na wycieczkę na trasie: Nowy Sącz – Kraków – Katowice – Drezno – Saska Szwajcaria – Pirna – Drezno – Stolpen – Bautzen (Budziszyn) – Wrocław – Kraków – Nowy Sącz

„DREZNO + SASKA SZWAJCARIA” 25 - 27 września 2015 roku

Program :

I. Dzień, godz. 5.00 wyjazd z Nowego Sącz, przejazd w kierunku Drezna, ok. godz. 13.00 – przyjazd do Drezna. W programie Opera Sempera, symbol Drezna Zwinger - uważany za najpiękniejszą barokową budowlę w Niemczech (Galeria Drezdeńska, Salon Matematyczno - Fizyczny, Muzeum Porcelany ), Frauenkirche - Kościół Najświętszej Maryi Panny, który po wojennych zniszczeniach został całkowicie odbudowany, Katedra św. Trójcy jako Kościół Dworski, Georgentor, Fürstenzug (Orszak Książąt składający się z 24 tysięcy ceramicznych płytek przedstawiających 800 letnią dynastię Wettynów), tarasy Brühla nad Łabą, czas dla grupy w centrum, przejazd na nocleg pod Dreznem, obiadokolacja, nocleg.

II. Dzień, godz. 7.00 - 8.00 śniadanie bufet – przejazd do w kierunku Saskiej Szwajcarii - pobyt w twierdzy Königstein, będącej jedną z największych atrakcji historycznych tego regionu. Wizyta w rezerwacie skalnym Bastei (monumentalne ostańce skalne, które ogląda się z góry, chodząc po przerzuconych mostkach i kładkach), rozciągają się stąd najpiękniejsze widoki w Szwajcarii Saksońskiej. Następnie przejazd do Pirny - zwiedzanie starówki, kościoła mariackiego z przepięknie zdobionym sklepieniem późnogotyckim. Czas dla grupy. Powrót na nocleg pod Dreznem, obiadokolacja, nocleg.

III. Dzień Od godz. 7.00 śniadanie bufet – przejazd do Stolpen – zwiedzanie Zamku znanego z pobytu Hrabiny Cossel, dalej przejazd do Bautzen spacer po historycznej odrestaurowanej starówce. Następnie przejazd w kierunku Nowego Sącza, na trasie obiad, powrót ok. godz. 23.00

CENA: 800,- zł osoby ( przy grupie minimum 40 - 45 os )
Cena obejmuje :
przejazd autokarem Mercedes Turismo ( pełne wyposażenie ), opłaty za drogi i autostrady + podatek za drogi Niemcy + parkingi na trasie, 2 noclegi hotel *** pod Dreznem pok. 2 os z łazienkami, 2 obiadokolacje, 2 śniadania bufet , obiad na trasie, bilety wstępów do obiektów objętych programem ( Drezno- Galeria Drezdeńska, Salon, Muzeum Porcelany, Szwajcaria Saska – labirynt skalny Bastei, Twierdzę Kőenigstein, Zamek Stolpen), ubezpieczenie NNW 15 000,- zł / os + KL 30 000, -Euro pakiet Signal Iduna T.U. S.A., pilotaż + przewodnictwo na całej trasie

Zapisu na wycieczkę należy dokonać osobiście - wpłacając zaliczkę w wysokości 300 zł od osoby. Decyduje kolejność zgłoszeń!!