Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności Pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

[2015-03-16] Pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

W piątek 13 marca, z udziałem prezydenta Ryszarda Nowaka, w sądeckim ratuszu odbyło się pierwsze posiedzenie nowo powołanej Powiatowej Rady Rynku Pracy dla Miasta Nowego Sącza. Rada liczy 13 osób, powołanych na czteroletnią kadencję. Przewodniczącą została wybrana Marta Mordarska, pełnomocnik prezydenta ds. społecznych, a wiceprzewodniczącym dr Marek Reichel, prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.
Powiatowa Rada Rynku Pracy dla Miasta Nowego Sącza to organ opiniodawczo-doradczy prezydenta Ryszarda Nowaka w sprawach polityki rynku pracy. W skład Rady wchodzą przedstawiciele działających na terenie Nowego Sącza organizacji związkowych (w tym rolników) i organizacji pracodawców. Reprezentowane są także organizacje pozarządowe zajmujące się statutowo problematyką rynku pracy. Prezydent zaprasza także do Rady przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego lub nauki o szczególnej wiedzy i autorytecie w obszarze rynku pracy. Jedną z osób zasiadających w Radzie jest Starszy naszego Cechu, Prezes Zarządu p. Jan First.
Do zakresu działania Rady należy między innymi inspirowanie przedsięwzięć prozatrudnieniowych w Nowym Sączu oraz ocena racjonalności wykorzystania środków na aktywizację lokalnego rynku pracy. Jedną z pierwszych decyzji Rady była właśnie pozytywna opinia w kwestii zwiększenia o ponad 200 tys. złotych środków przeznaczonych na prace interwencyjne i refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy. Apelowali o to sądeccy pracodawcy. – Będzie się zdarzało, że przeniesiemy środki z jednego programu do innego, bo zawsze dbaliśmy o ich racjonalne wydatkowanie – podsumowała tę kwestię Marta Mordarska.

źródło: strona internetowa Miasta Nowego Sącza