Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności Diecezja tarnowska pożegnała biskupa Jana Piotrowskiego

[2014-11-24] Diecezja tarnowska pożegnała biskupa Jana Piotrowskiego
    Delegacja Cechu w składzie: Cechmistrz p. Jan First,  Podstarszy p. Andrzej Maciuszek, członek Zarządu p. Andrzej Zięcina, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej (Prezes Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu) p. Tadeusz Szewczyk oraz Dyrektor Biura Cechu p. Urszula Gołąb wzięła udział w  Mszy św.  w  bazylice katedralnej w Tarnowie, podczas której dziękowano za posługę biskupa Jana Piotrowskiego.  Dotychczasowy biskup pomocniczy za kilka dni przejmie obowiązki biskupa diecezjalnego w Kielcach.
  „Chociaż jako biskup kielecki będziesz mieszkał po drugiej stronie Wisły, to jednak będzie nas nieustannie łączył ten sam nurt życia jednego Chrystusowego Kościoła. Fizycznie będziesz od nas oddalony, jednak pozostaniesz blisko poprzez siłę więzi, która łączy Cię z rodzinną diecezją i poprzez miłość, która zespala wszystkich uczniów Chrystusa. Pragniemy Ci towarzyszyć przez modlitwę, którą obejmujemy Twoją posługę, a także Twoich nowych diecezjan. Ilekroć zaś zawitasz w granice diecezji tarnowskiej chcemy także wyrażać naszą serdeczność wobec Twojej osoby przez ofiarowaną gościnność" - powiedział w homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż.
     „Z woli Ojca Świętego Franciszka wyruszam do Kościoła kieleckiego jako jego Pasterz. Z miłością i wdzięcznością dziękuję Kościołowi tarnowskiemu, który zrodził mnie do tej posługi. Dziękuję biskupowi Andrzejowi, jego biskupom pomocniczym, wszystkim kapłanom, osobom życia konsekrowanego i wiernym świeckim. Moje szczere podziękowania wobec rodzinnej diecezji i jej wiernych za dar modlitwy obecnej i przyszłej, za złożone życzenia, okazaną życzliwość zawieram w jednym słowie - serdeczne Bóg zapłać" - powiedział bp Jan Piotrowski.

Biskup Jan Piotrowski od 2009 r. pełnił urząd proboszcza parafii pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu.14 grudnia 2013 r. papież Franciszek mianował go biskupem pomocniczym Diecezji Tarnowskiej.  25 stycznia 2014 r. w katedrze tarnowskiej ks. Jan Piotrowski przyjął sakrę biskupią. 11 października 2014 r. Nuncjatura Apostolska ogłosiła jego nominację na biskupa kieleckiego. Ingres bp. Jana Piotrowskiego do katedry w Kielcach odbędzie się w sobotę 29 listopada.