Aktualnie jesteś tutaj:   Strona główna Aktualności Pierwsze posiedzenie nowej kadencji Powiatowej Rady Rynku Pracy

[2014-11-17] Pierwsze posiedzenie nowej kadencji Powiatowej Rady Rynku Pracy
   W dniu 13 listopada br. odbyło się pierwsze posiedzenie nowej kadencji Powiatowej Rady Rynku Pracy, która jest organem doradczym i opiniotwórczym działającym przy Powiatowym Urzędzie Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego. Kadencja Powiatowej Rady Rynku Pracy trwa cztery lata, a w jej skład wchodzi 15 członków. Są nimi osoby wydelegowane z organizacji przedsiębiorców, związków zawodowych i organizacji społecznych zajmujących się statutowo właśnie działalnością na rynku pracy. Głównym zadaniem Rady jest między innymi: opiniowanie wszystkich programów realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego, wskazywanie kierunków wydatkowania środków, zatwierdzanie podziału wydatkowania środków i zatwierdzanie nowych kierunków szkoleń w szkołach ponadgimnazjalnych i szkołach wyższych.
   Podczas pierwszego posiedzenia Rada wybrała swojego przewodniczącego, którym został Wiesław Basta - przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego. Funkcję wiceprzewodniczącego objął natomiast doc. dr Marek Reichel - prorektor ds. nauki, rozwoju i współpracy w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Informujemy Państawa, że w skład Rady wchodzi dwóch członków naszego Cechu: Cechmistrz p. Jan First oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, a zarazem Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu p. Tadeusz Szewczyk.
Ponadto w skład Rady wchodzą:  Zbigniew Czepelak - Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu, Michał Jasnosz - Prezes Sądeckiej Izby Gospodarczej, Józef Kotarba - Przedstawiciel NSZZ "Solidarność", Ludomir Krawiński - Prezes Zarządu Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Tadeusz Kruczek - Członek NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", Jacek Lelek - Przedstawiciel Fundacji Rozwoju Ziem Górskich, Adam Oleksy - Członek Rady Powiatowej, Wojewodzkiej i Krajowej OPZZ, Marta Orszulik-Gębczyńska - Przedstawiciel Małopolskiego Związku Pracodawców LEWIATAN, Józef Pyzik - Prezes Zarządu Kongregacji Kupieckich Zrzeszenie Handlu i Usług z siedzibą w Nowym Sączu oraz Stanisław Śmierciak - Przewodniczący Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej w Nowym Sączu.
   Kolejne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy ma odbyć się w już grudniu.